Seviye Tespit Sınavı Yetişkin Junior
Sosyal Etkinlikler
MOVIE CLUB (Sinema Kulübü)
  • OXFORD KİDS HOUSE’da Movie Club programımız öğrencilerimizin İngilizce’yi görsel ve işitsel olarak daha iyi kavramalarına yardımcı olurken hoşça vakit geçirmelerini de sağlar.
  • Film kulübünde haftada bir kez öğrencilerimiz öğretmenlerimizin eşliğinde İngilizce film izleyecek ve filmi konu, oyunculuk ve yönetmenlik gibi değişik açılardan tartışma fırsatı bulacaklardır.
  • Film Kulübü, öğrencilere film izlerken İngilizce öğrenme fırsatını sunmaktadır. Katılan öğrenciler her hafta izledikleri film hakkında kısa kritikler yazarak, tartışma gurubu oluşturarak o haftanın filmini değerlendireceklerdir. Film Kulübü’nün temel amacı İngilizce dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmektir. Tüm filmler orijinal dilinde ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecektir.
  • Programda, bazen tüm bir filmi izlemek yerine, en popüler filmlerden sahneler seçilmekte ve öğrencilerin çok kullanılan kelimeleri ve deyimleri öğrenmeleri sağlanmaktadır. Eğitmenlerimiz farklı kelimeleri ve deyimleri analiz ederek ve anında öğrenciyle paylaşarak görsel, işitsel ve dilbilgisi öğelerinin karma kullanılması sonucu öğrenmeyi kalıcı hale getirmektedir.
SPEAKING CLUB (Konuşma Kulübü)
  • Speaking Club aktivitemiz, öğrencilerimizin konuşma pratiklerini arttırmaya yönelik düzenlediği bir eğitim programıdır. Öğrencilerimiz, özel hazırlanan ders içeriği sayesinde hem İngilizce konuşma yeteneklerini geliştirirler, hem de öğrendikleri gramer kurallarının pratikte nasıl kullanılması gerektiğini görürler.
STORY READİNG (Hikaye Okuma)
  • Öğrencilerimizin seviyelerine uygun olarak seçilen İngilizce öyküler, doğru okuma kriterleri göz önünde bulundurularak sınıf içerisinde okunur ve tartışılır. Çocuklarda hem okuma hem de anlama becerilerini geliştirmeye yönelik bir aktivitedir.
STORY TELLİNG (Hikaye Anlatma)
  • Öğrencilerimiz seçilmiş öyküleri sınıf ortamında özetleyerek okumakta ve ya anlatmaktadır. Hem cümle kurmak hem de yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek için yapılan bu aktiviteyle, o zamana kadar öğrenilenlerin de pekiştirilmesi amaçlamaktadır.
PROJECT PRESENTATİON (Proje Oluşturma)
  • Öğretmenler tarafından seçilen proje konuları, öğrencilerimiz tarafından hazırlanarak sınıf ortamında diğer arkadaşlarına sunulmaktadır. Bu aktiviteyle birlikte öğrencinin kelime haznesinin daha da zenginleşmesi hedeflenmektedir.